Rising Star in Cybersecurity

Poznaj finalistki poprzedniej edycji konkursu

Przede wszystkim, chciałyśmy podziękować wszystkim uczestniczkom, które zgłosiły swoje projekty do konkursu. Wybór był niezwykle dla nas trudny, gdyż każdy projekt był interesujący, unikalny i godny nagrody. Cieszymy się, że tak wiele z nas, kobiet, działa aktywnie w branży i na co dzień stara się wzmocnić cybertarczę! Po dziesiątkach godzin konsultacji, dyskusji, rozmów, udało nam się, dzięki naszemu super jury, wyłonić 5 finalistek konkursu.
Ogromne brawa dla (w alfabetycznej kolejności):

👏 Diana Filipowicz ze State Street International Bank;
👏 Kinga Grzelczyk z Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu;
👏 Paulina Kalanska z Ryanair Labs Wrocław,
👏 Sylwia Karolak-Marcinkowska z Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego,
👏 Aleksandra Kornecka z OLX Group

Oficjalne wyłonienie głównej zwyciężczyni konkursu odbyło się podczas finału już 15 marca.
Gratulujemy i dziękujemy każdej z Pań, która wysłała zgłoszenie do konkursu, za udział. Wasze inicjatywy i poświęcony czas - bezcenne!

Miejsce I

Aleksandra Kornecka
OLX Group
Lubię mieć pozytywny wpływ na to, co się wokół mnie dzieje. Jestem w branży IT od początku ścieżki zawodowej. Obserwowałam, jak cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze. Nie mogło mnie w nim zabraknąć. Jako inżynier ds. cyberbezpieczeństwa mogę lepiej spełniać swoją misję ulepszania świata, wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności zarówno w pracy, jak i poza nią.
Czytaj więcej...

Obejrzyj wystąpienie

Miejsce II

Paulina Kalanska
RYANAIR
U poprzedniego pracodawcy zostałam zatrudniona na stanowisku ERP administratora. Była to firma świadcząca usługi prawne i byłam jedyna osobą niepracująca bezpośrednio dla klienta. Gdy pojawiła się sprawa certyfikacji ISO 27001, okazało się, że tylko ja, jako osoba niebędąca prawnikiem, mogę poświęcić na to czas, I tak to się właśnie zaczęło. Po drodze bardzo się zaciekawiłam tematem, uzyskałam kilka certyfikatów, zdobyłam dużo wiedzy i… bardzo się spełniam w takim dynamicznym środowisku jak cyberbezpieczeństwo...
Czytaj więcej...

Obejrzyj wystąpienie

Miejsce III

Kinga Grzelczyk
Centrum usług informatycznych we Wrocławiu
Współcześnie kobiety realizują się prawie w każdym zawodzie. Niestety, nadal dostęp do niektórych profesji jest dla nich ograniczany. Istotne jest, aby kryterium aktywności w obszarze zainteresowań zawodowych były indywidualne kwalifikacje, a nie steoretypowe wyobrażenia. Jednym z wyzwań w moim przypadku było pokazanie, że praca w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa nie jest wyłącznie domeną mężczyzn. Dochodziło do rywalizacji, w której musiałam wykazać się wyższymi kompetencjami, żeby uznawano mnie za równego przeciwnika. Chciałam być postrzegana przez pryzmat swoich kompetencji, a nie stereotypów. I osiągnęłam to. Wiem jednak, że wiele kobiet w branżach technicznych ma bądź miała podobne doświadczenia.
Czytaj więcej...

Obejrzyj wystąpienie

Sprawdź wyróżnione prezentacje

Sylwia Karolak-Marcinkowska, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Diana Filipowicz, State Street International Bank

© 2023 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.