Poznaj finalistki I edycji konkursu

Przede wszystkim, chciałyśmy podziękować wszystkim uczestniczkom, które zgłosiły swoje projekty do konkursu. Wybór był niezwykle dla nas trudny, gdyż każdy projekt był interesujący, unikalny i godny nagrody. Cieszymy się, że tak wiele z nas, kobiet, działa aktywnie w branży i na co dzień stara się wzmocnić cybertarczę! Po dziesiątkach godzin konsultacji, dyskusji, rozmów, udało nam się, dzięki naszemu super jury, wyłonić 5 finalistek konkursu.

Ogromne brawa dla (w alfabetycznej kolejności):

  • Kinga Grzelczyk z Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu,
  • Paulina Kalanska z Ryanair Labs Wrocław,
  • Sylwia Karolak-Marcinkowska z Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego,
  • Aleksandra Kornecka z OLX Group

Oficjalne wyłonienie głównej zwyciężczyni konkursu odbyło się podczas finału już 15 marca. Gratulujemy i dziękujemy każdej z Pań, która wysłała zgłoszenie do konkursu, za udział. Wasze inicjatywy i poświęcony czas - bezcenne!

Miejsce I

Aleksandra Kornecka
OLX Group
Lubię mieć pozytywny wpływ na to, co się wokół mnie dzieje. Jestem w branży IT od początku ścieżki zawodowej. Obserwowałam, jak cyberbezpieczeństwo staje się coraz ważniejsze. Nie mogło mnie w nim zabraknąć. Jako inżynier ds. cyberbezpieczeństwa mogę lepiej spełniać swoją misję ulepszania świata, wykorzystując zdobytą wiedzę i umiejętności zarówno w pracy, jak i poza nią.
Czytaj więcej...

Obejrzyj wystąpienie

Miejsce II

Paulina Kalanska
RYANAIR
U poprzedniego pracodawcy zostałam zatrudniona na stanowisku ERP administratora. Była to firma świadcząca usługi prawne i byłam jedyna osobą niepracująca bezpośrednio dla klienta. Gdy pojawiła się sprawa certyfikacji ISO 27001, okazało się, że tylko ja, jako osoba niebędąca prawnikiem, mogę poświęcić na to czas, I tak to się właśnie zaczęło. Po drodze bardzo się zaciekawiłam tematem, uzyskałam kilka certyfikatów, zdobyłam dużo wiedzy i… bardzo się spełniam w takim dynamicznym środowisku jak cyberbezpieczeństwo...
Czytaj więcej...

Obejrzyj wystąpienie

Miejsce III

Kinga Grzelczyk
Centrum usług informatycznych we Wrocławiu
Współcześnie kobiety realizują się prawie w każdym zawodzie. Niestety, nadal dostęp do niektórych profesji jest dla nich ograniczany. Istotne jest, aby kryterium aktywności w obszarze zainteresowań zawodowych były indywidualne kwalifikacje, a nie steoretypowe wyobrażenia. Jednym z wyzwań w moim przypadku było pokazanie, że praca w dziedzinie bezpieczeństwa informacji, cyberbezpieczeństwa nie jest wyłącznie domeną mężczyzn. Dochodziło do rywalizacji, w której musiałam wykazać się wyższymi kompetencjami, żeby uznawano mnie za równego przeciwnika. Chciałam być postrzegana przez pryzmat swoich kompetencji, a nie stereotypów. I osiągnęłam to. Wiem jednak, że wiele kobiet w branżach technicznych ma bądź miała podobne doświadczenia.
Czytaj więcej...

Obejrzyj wystąpienie

Sprawdź wyróżnione prezentacje

Sylwia Karolak-Marcinkowska, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Diana Filipowicz, State Street International Bank

ORGANIZATOR

Evention sp. z o.o
Rondo ONZ 1
Warszawa, Polska
www.evention.pl

© 2024 | Strona korzysta z plików cookies. Przeglądanie strony oznacza akceptację.